Diskusijų taisyklės

Likimas.lt diskusijų taisyklės

1. Diskutuojama kultūringai ir gerbianti kiekvieno dalyvio nuomonę. Todėl įžeidinėjimai bei keiksmažodžiai (įskaitant „sutrumpinimus“, kaip, pavyzdžiui, bl) netoleruojami.

2. Diskusijose rašoma normalia lietuvių kalba. Rekomenduotina naudoti ir lietuviškus simbolius (ą, č, ę, ė, į, š, ų, ū, ž), bet jei nėra galimybių ar noro, galima minėtus simbolius keisti į atitinkamus lotyniškus (pavyzdžiui, vietoje „ąžuolas“ rašyti „azuolas“). Rašymas išdarkytos kalbos stiliumi (pavyzdžiui, „as rashau tajp sweplaj ir jauciuos lb protingas“) draudžiamas.

3. Pasisakymai turi būti rašomi normaliais sakiniais, naudojant skyrybos ženklus, nes kitaip ne tik netvarkingai atrodo, bet ir neretai būna sunku suprasti, ką norėjote pasakyti. Nemokate taip rašyti? Paskaitykite knygų, pasižiūrėkite į kitus ir pasimokykite! :)

4. Temų pavadinimai turi būti rašomi trumpi, aiškūs ir tvarkingi. Temos, kurių pavadinimas bus parašyti vien tik didžiosiomis raidėmis ar specialiai išskirti įvairiais simboliais (pavyzdžiui, „!!!Svarbi tema!!!“), bus be perspėjimo trinamos. Tas pats galioja ir temoms, kurių pavadinimai yra betiksliai ir nenusako apie ką bus diskutuojama (pavyzdžiui, „Įdomu“, „Padėkite“ ir analogiški).

5. Ta pati tema gali būti kuriama tik viename tematiką atinkančiame diskusijų skyrelyje (kategorijoje).

6. Reklama ir skelbimai diskusijose draudžiami nepriklausomai, ar tai susiję su šio tinklapio tematika, ar ne. Reklamai bei skelbimams yra daugybė kitų skelbimų portalų ar specializuotų svetainių.

7. Pašalinio turinio (pavyzdžiui, patinkančių Youtube filmukų) ar nesusijusios informacijos skelbimas įvairiuose temose yra draudžiamas.

8. Jei diskutuojant gaunasi taip, kad stipriai nukrypstama nuo pradinės temos, reiktų arba pakoreguoti temos pavadinimą į labiau atitinkantį temos turinį, arba sukurti naują temą bei pratęsti diskusiją ten. Kad kiti taip pat galėtų lengvai rasti, kur „persikėlėte“, rekomenduotina senojoje temoje palikti nuorodą į naująją diskusiją.


Man nepatinka šios taisyklės. Ką daryti?

1. Siūlyti savo variantus el. paštu info@likimas.lt ar diskusijų skyriuje „Apie Likimas.lt“. Jei tai galėtų būti naudinga visiems, esamos taisyklės galės būti papildytos ar pakoreguotos.

2. Pabandyti prisitaikyti. Pavyzdžiui, pasistengus ir vietoje keiksmažodžių, įžeidinėjimų ar shweplos kalbos išmokus diskutuoti tvarkingai bei kultūringai laimėsite dvigubai - būsite draugiškiau priimti ne tik tik Likimas.lt, bet ir daugumoje kitų svetainių diskusijų.

3. Pamiršti Likimas.lt diskusijas ir eiti diskutuoti ten, kur taisyklių iš vis nėra ar esamos priimtinos.


Kas bus, jei nesilaikysiu taisyklių?

Gausite įspėjimą arba, tiesiog, taisykles pažeidžiančios žinutės ar temos bus užblokuotos ar panaikintos. Esant įžūliems taisyklių pažeidimams ar reklamos brukimui diskusijose - galimas ir vartotojų blokavimas ar panaikinimas.


Taisyklių pakeitimai

2011-05-04 - Sunumeruota, pridėti platesni paaiškinimai. Pati informacija išliko nepakitusi.


Pabaigai

Taisyklės skirtos užtikrinti kiek įmanoma geresnę kultūringo tarpusavio bendravimo galimybę kiekvienai ir kiekvienam iš Jūsų, todėl, jei jei manote, kad taisyklėse yra tobulintinos, savo mintis galite drąsiai išsakyti el. paštu info@likimas.lt arba diskusijų skyrelyje „Apie Likimas.lt“.
Pirmas puslapis » Diskusijos » Diskusijų taisyklės
Apie projektą :: Privatumo politika :: Atsakomybės ribojimas :: Literatūra :: Kontaktai
Draudžiama kopijuoti ar platinti tinklapyje pateiktą informaciją be Likimas.lt sutikimo © 2006 - 2024 Likimas.lt