totemai

 2010-07-24 11:44:42
raganaitesabrina333
Temų: 5
Pranešimų: 37
Registruotas: 2010-07-11
kokie jusu totemai?nezinote kas jie?
 2010-07-24 11:47:02
raganaitesabrina333
Temų: 5
Pranešimų: 37
Registruotas: 2010-07-11
Totemų vaidmenys
Totemai yra esminė šamanistinio ir pagoniškojo kelio dalis. Tai gyvųnų dvasios, kurios saugo, gydo, moko ir veda žmogui skirtu gyvenimo keliu. Gebėjimas atpažinti skirtingas gyvūnų dvasių rūšis gali padėti geriau suprasti totemo esmę.
Nors terminologija skiriasi priklausomai nuo mokymo, tačiau galima išskirti keletą bendrų bruožų. Totemais laikomos palankios žmogui dvasios turinčios tam tikro gyvūno bruožų ir galinčios įgauti to gyvūno išvaizdą. Totemais gali būti įvairiausi gyvūnai, išnykusios jų rūšys ar net mistinės būtybės. Totemą galima laikyti tam tikra angelo sargo ar dvasinio vedlio analogija.
Vieną žmogų globojančių toteminių gyvūnų skaičius gali skirtis priklausomai nuo asmens, jo gyvenimo aplinkybių ir sąmoningo darbo su totemų dvasiomis. Visi turi vieną pagrindinį totemą, kuris lydi nuo gimimo iki mirties, jį įvairiose tradicijose vadina gyvūnu vedliu, jėgos gyvūnų ar asmeniniu totemu. Be šio pagrindinio totemo įvairiais gyvenimo tarpsniais ar įpatingose situacijose mus lydi ir kiti totemai. Jie gali nurodyti kelią, saugoti gydyti ar mokyti tuomet kai mums to reikia. Paprasto žmogaus gyvenime priklausomai nuo poreikio gali veikti net pustuzinis totemų, o šamanai gali dirbti net su keliomis dešimtimis gyvūnų dvasių.
Totemai sergėtojai
Sergėtojo funkciją gali atlikti ir pagrindinis totemas, tačiau sergėtoju pavojingose situacijose gali tapti ir kitas totemas. Paprastai sergėtojais būna agresyvių, plėšrių gyvūnų dvasios, kaip tikrai, vilkai, lūšys, lokiai ar barsukai. Kai kurių gyvūnų žmonės nelaiko agresyviais, tačiau jie gali būti puikiais sergėtojais kaip delfinas, kuris gali užpulti ryklį ar briedis, kuris prireikus sugeba sužeisti puolantį vilką.
Vedliai, mokytojai ir vedliai
Jei asmuo užsiima gydytojo darbu ar jo paties sveikatai reikia pagalbos jis gali pritraukti gydyti padedantį totemą. Dažniausiai gydyti padeda lokys, nors gali ir daugelis kitų gyvųnų dvasių. Kai asmeniui reikia išmokti įpatingą gyvenimo pamoką ar jo darbas ir pašaukimas yra mokyti jį lydės totemas mokytojas. Vlkas yra vienas iš dažniausių mokytojų. Valdžią turintys žmonės sutiduria su įpatingomis pamokomis, jiems uždėta didelė atsakomybė. Tinkamai išmokti naudoti turimą valdžią ir kartu saugoti nuo pavojų padeda totemai vedliai, pavyzdžiui lūšis.
Santykių totemai
Santykiai taip pat gali turėti savo totemą, tai gali būti sergėtojas saugantis šeimos laimę ar mokytojas padedantis išmokti ko reikia darniems santykiams. Vilkas ir žąsis yra geriausi santykių totemai.
Transformacijos totemai
Nelengvu permainų metu totemas gali pagelbėti susidoroti su užgriuvusiais sunkumais ir lengviau prisitaikyti prie naujo vaidmens ir aplinkybių, pavyzdžiui po artimo žmogaus mirties, skyrybų, keičiant darbą ar gyvenimo kelią. Dažnai transformacijos periodu lydi šikšnosparnio, pelėdos, gyvatės ar drugelio totemas.
Kelionių totemai
Viena iš tradicinių totemų funkcijų yra lydėti per keliones į dvasių pasaulį. Šią užduotį atlikti dažniausiai imasi arklai, paukščiai, vėžliai ir kiti plaukiantys ar skraidantys gyvūnai.
Pagrindinis totemas
Kaip jau minėta pagrindinis totemas lydi žmogų visą gyvenimą nuo gimimo iki mirties. Šis totemas atspindi globojamo žmogaus charakterį. Žinodami savo totemą lengviau atpažinsime esminius savo būdo bruožus, stiprybes ir silpnybes, kaip reaguosime į gyvenimo iššūkius, sėkmes ir nesėkmes.


 2010-07-24 11:48:04
raganaitesabrina333
Temų: 5
Pranešimų: 37
Registruotas: 2010-07-11
Totemo reikšmė
Gyvūnų dvasios, ypač pagrindinis totemas padeda ne tik dvasiniuose ieškojimuose, bet ir siekiant suprasti gyvenimo pamokas. Pažindami savo globėją galime geriau pažinti save, savo stiprybes ir silpnas vienas, savo santykius su aplinkiniais ir gyvenimo prasmę.
Didžiausia stiprybė ir iššūkis
Pagrindinis žmogaus totemas nurodys didžiausias asmens stiprybes ir iššūkius, su kuriais gali tekti susidurti. Dažniausiai tai būna dvi tos pačios monetos pusės ir didžiausias iššūkis gali tapti didžiausia stiprybe jei žmogus išmoks savo totemo pamoką ir atkakliai dirbs su savimi. Iš prigimties žmogus gali jausti savo totemo atstovaujamos savybės trūkumą ir jo pamoka bus kaip tik issiugdyti šią savybę.
Gyvūno elgesys
Žinodami kaip jūsų toteminis gyvūnas elgeiasi laukinėje gamtoje galite išvesti paraleles tarp jo ir savo gyvenimo būdo, įpročių ir elgesio stresinėse situacijose. Nors ne visi turime galimybę stebėti savo gyvūną globėją natūralioje aplinkoje, bet yra knygos ir Animal Planet televizijos kanalas.
Dieta
Nors tokie apibendrinimai labai jau bendro pobūdžio, bet galima įžvelgti panašumų ir tarp žmogaus bei jo pagrindinio totemo maitinimosi įpročių. Pavyzdžiui plėšrūnų globotiniai bent retkarčiais turi užvalgyti mėsos, o kai kuriems bulvės ir garnyras tik užima mėsai skirta vietą lėkštėje. Žolėdžių kanopinių globotiniai linkę labiau vertinti daržoves ir vaisius, be to mėgsta nuolat ką nors kramsnoti. Vilko globotinį galite atpažinti iš įpročio valgyti gausiai, bet retai, pavyzdžiui pusryčiams išgerti tik kavos, per pietus prisivalgyti, kad sunku patikėti kur tiek telpa ir iki vakaro jausti sotumą. Na o lokio globotinis gali sušveisti viską, ką tik ras valgomo ir dar dirsčioti į šaldytuvą.
Biologinis ritmas ir aplinka
Globojančio gyvūno biologinis ritmas gali veikti ir totemo globojamą žmogų. Kokiu paros ar metų laiku jūsų gyvūnas aktyviausias? Kokiame klimate jis natūraliai gyvena? Kada poruojasi ir atsiveda jauniklių? Koks metų laikas yra sunkiausias? Pažinus savo pagrindinį totemą bus lengviau suprasti kodėl tam tikru laiku jaučiamės taip, kaip jaučiamės. Nesu tikra ar turiu ką bendro su lokiais, bet mielai visą žiemą pramiegočiau minkštame ir šiltame guolyje, o pavasarį atrodo atgimsta ir kūnas ir siela.
Socialiniai santykiai
Pagrindinis gyvūnas gali suteikti užuominų ir apie santykius su aplinkiniais, įskaitant intymius santykius, šeimyninį gyvenimą, santykius su kolegomis, draugais ir priešais. Ši tema turbūt daugeliui bus įdomi, tad plačiau apie tai pakalbėsime atskirame straipsnyje.
Gyvenimo kelias
Pagrindinis totemas padės suprasti kokia žmogaus paskirtis, ko jis turi išmokti ir ką nuveikti savo gyvenime. Tradicinėse šamaniškose kultūrose vilkas laikomas mokytoju ir vedliu, lokys - gydytojas, lūšis - lyderis ir vadas, briedis - dvasių pasiuntinys, erelis ir buivolas - maldininkai, o kojotai - klastūnai, dažnai pamokantys savo pokštais.
 2010-07-24 11:48:53
raganaitesabrina333
Temų: 5
Pranešimų: 37
Registruotas: 2010-07-11
Totemo paieškos
Šamaniškose kultūrose šamanas laisdavosi į kelionę po dvasių pasaulį ir surasdavo žmogaus pagrindinį totemą. Kitais atvejais visą gentį globodavo tas pats pagrindinis totemas. Jei nesate kilę iš šamaniškos kultūros, kur gyvuotų senosios tradicijos, į totemo paieškas teks leistis savarankiškai. Pradėti reikėtų nuo pagrindinio totemo, pirmiausia surasti ir užmegzti ryšį būtent su juo.
Dvasinės kelionės
Keletas šiais laikais praktikuojamų būdų surasti savo totemą yra dvasinės kelionės arba hipnotinis transas. Tai galima atlikti vadovaujant patyrusiam dvasinių kelionių vadovui ar dvasinių kelionių įrašams (guided meditation). Tokių įrašų būna pirkti internete, arba radę meditacijos tekstą galite patys jį įkalbėti į grotuvą ir naudoti meditacijai vesti.
Toteminiai sapnai
Gan dažnai toteminis gyvūnas pasirodo sapne ar net realiame gyvenime. Šie susidūrimai dažnai būna gąsdinantys ar kitaip meta mums iššūkį. Taip totemas išbando žmogų ar jis pakankamai stiprus jo nešamai dovanai. Taigi gyvūnas sapne ar realybėje gali įkasti, įdrėksti, vytis ar užpulti ir išgąsdinti. Toks agresyvus pasirodymas ypač būdingas totemams plešrūnams. Jei žmogus įveikia savo baimę ar antipatiją gyvūnas jį priima savo globons ir suteikia savo savybių.
Sapnus galima programuoti, tad prieš miegą išreiškę norą susitikti su savo toteminiu gyvūnu galite jį susapnuoti. Siekiant sustiprinti šį ketinimą galite paaukoti jam simbolinę dovaną, pavyzdžiui tabako lapą, ar žvakę ją uždegdami.
Asmeninis ryšys su gyvūnu
Kai kurie žmonės savo totemą gali atpažinti iš įpatingą potraukio vienai ar kitai gyvūnų rūšiai. Savo mylimą gyvūną jie gali turėti kaip augintinį su kuriuo sieja meilė, pagarba ir supratimas, gali mėgti stebėti šiuos gyvūnus gamtoje ar laikyti namuose jų paveikslėliu ir statulėlių. Tad jei įpatingai mėgstate kokį nors gyvūna, galbūt jis ir yra jūsų totemas.
Suradus savo totemą derėtų tai kaip nors paminėti ir įtvirtinti savo ryšį. Dažniausiai tai atliekama sukuriant savo gyvūnui globėjui alterėlį su paveikslėliais, statulėlėmis, mėgstamu maistu ar augalu, kailio kuokštu, kaulu ar kaip atrodys tinkama. Kitas tradicinis totemo pagerbimo būdas yra jam rengiamos puotos. Jei jūsų totemas lokys tuo metu kai jie užmiega žiemos miegu ir pabunda pavasarį galite surengti nedidelė puotą valgydami žuvį ir šviežias uogas, ar medų ir dalį maisto išnešti laukan gyvūnėliams. Taip pat galite pasirūpinti fizine savo toteminio gyvūno inkarnacija, pastatyti ėdžias ir atnešti maisto kad briedis turėtų kuo maitintis per žiemą, įrengti lesyklėlę savo paukšteliui, prisidėti prie gyvūnų globos ar gelbėjimo organizacijų veiklos.
 2010-07-24 11:49:59
raganaitesabrina333
Temų: 5
Pranešimų: 37
Registruotas: 2010-07-11
Totemai ir santykiai
Totemai, ypač pagrindinis asmens totemas, yra ne tik dvasiniai pagalbininkai, jie padeda pažinti save ir kitus žmones, geriau suprasti bendravimo įpročius ir santykių stilių. Pagrindinis totemas atspindi svarbiausias asmens stiprybes ir gyvenimo sritis kuriose turės augti ir tobulėti. Taip pat jis parodo kaip žmogus bendraus su aplinkiniu pasauliu. Žinodami kito žmogaus totemą lengviau perprasite jo gyvenimo būdą, charakterį ir santykių tipą, į kurį jis ar ji yra linkę.
Grobuonio ir aukos santykiai
Pagrindinės gyvūnų grupės yra plėšrūnai ir jų žolėdžiai aukos. Šie elgesio ir bendravimo stiliai būdingi ir žmonėms. Nieko keisto, jei tarpusavio trauką pajunta "grobuonis" ir "auka", nes jie patenkina tam tikrus vienas kito poreikius. Vilkų ir kanopinių santykiuose (elnių, briedžių, stirnų) būtent plėšrus vilkas pasirūpina kanopinių klano sveikata ir stiprybe. Du plėšrūnai gali susieiti į porą jei jie yra į tai linkę. Pavyzdžiui du vilkai puikiai jausis drauge, tačiau dvi lūšis netoleruos savo giminaitės.
Monogaminiai ir poligaminiai santykiai
Pagrindinis toteminis gyvūnas taip pat atspindi savo globotinio bendravimo, įsipareigojimo ir seksualinius įpročiius. Vilkai turi tik vieną partnerė, bet tai turi būti stipriausias gaujos narys. Briedis patinas renka visą haremą patelių, o patelės linksta prie paties stipriausio briedžio. Žmogui globojamam kanopinių klano totemo nebūtina turėti daug sekso partnerių, tačiau jis jaus ego poreikį patraukti moterų dėmesį bent flirtu. Kita vertus lokiai yra iš prigimties vienišiai ir į porą susieina tik trumpam poravimosi metu.
Toteminių gyvūnų poravimosi įpročiams svarbus ir sezoniškumas. Kanopinių klano nariai poruojasi rudenį, o lokiai ir buuivolai seksualinį pakilimą jaučia pavasarį.
Totemų bendravimo stilius
Tarkime į porą susiėjo žmonės su erelio ir buivolo totemais. Kas gi nutiks kai ateis sunkesni laikai ar ištiks nelaimė? Erelis greičiausiai pabaidytas nuskris ir įsitaisys tupėti medyje, o buivolas trankys galva to medžio kamieną mėgindamas "nukabinti" iš ten erelį. Gal tai kiek komiškas pavyzdys, bet suprasdami žmogaus totemą žinosime jo svarbiausius elgesio, ginybos ir puolimo įpročius. Verta atkreipti dėmesį ar totemas impusyvus ar ramaus būdo ir sunkiai supykdomas. Pavyzdžiui briedis labai tolerantiškas ir jei jam kas, nepatinka jis greičiausiai tiesiog nueis šalin vengdamas konfrontacijos. Tačiau užspeistas įkampą briedis gali sužeisti ir net nužudyti puolantį vilką.
Energingiausias paros metas
Turbūt kiekvienas girdėjo išsireiškimą ar pats save tapatino su "pelėda" ar "vyturiu", nors gali būti, kad kaip tik vienas iš šių gyvūnų yra jūsų totemas, tačiau ir kiti gyvūnai turi savo dienos ritmą. Dienos ritmo suderinamumas yra gan svarbus santykių sėkmę įtakojantis faktorius. Ar jūsų totemai aktyvūs tuo pačiu metu? Ar poilsio ir žaidimų laikas sutampa? Nenustebkite jei lokio totemo globojamas žmogus norės miegoti visą žiemą. Gal mumyse totemo polinkiai atsispindi ne taip drastiškai, kad ištiesų miegotume visą žiemą, tačiau energijos pakilimai ir atoslūgiai tikrai juntami.
Teritorija ir pavydas
Bands gyvūnai paprastai laikosi visi drauge ir teritorinis elgesys išryškėja nebent poravimosi metu. Kita vertus vilkai puikiai sugyvena tik su savo gaujos nariais. Lokiai ir lūšys pasižymi stipriu teritoriniu instinktu ir nepakęs savo gentainio kaiminystės. Taigi atkreipkite dėmesį į asmens totemą jei norite perprasti jo polinkį varžytis ir pavyduliauti.
Geriausia gyvūnų bendravimo įpročius vertinti stebint juos natūralioje aplinkoje, na o jei jūsų totemas liūtas kieme už lango negyvena visuomet galite įsijungti AnimalPlanet kanalą.
 2010-07-24 11:50:55
raganaitesabrina333
Temų: 5
Pranešimų: 37
Registruotas: 2010-07-11

Darbas su totemais
Suradus ar atpažinus savo totemą laikas išmokti su juo bendrauti. Dvasiniame kelyje, kaip gydytojas, gynėjas, mokytojas ar vedliys totemas yra nepamainomas pagalbininkas. Kad galėtume geriau suprasti totemo pamokas, priimti jo dovanas ir pagalbą svarbu palaikyti gerus santykius su savo totemu, bendrauti su juo, įsiklausyti į jo išmintį. Toliau pateikti populiariausi bendravimo su totemu metodai.
Dvasinės kelionės/meditacijos
Idealu jei galite rasti tradicinį ar šiuolaikinį šamaną, kuris vestų jus per tokią dvasinę kelionę. Tačiau būkite atargūs rinkdamiesi dvasinį vadovą, nors šiais laikais kas antras save tituliuoja įvairiausiais ritulais ir rangais, tačiau ne kiekvienas iš jų turi tam reikiamą patirtį ir žinias. Pasikliaukite savo intuicija, jei nesijaučiate su žmogum komfortabiliai, turbūt jis jums netinka ir atvirkščiai, radę tikrą ir sau tinkamą vedlį į dvasių pasaulį jausitės su juo patogiai. Jei šalia nėra apmokyto žmogaus, galinčio vadovauti kelionei susitikti su totemu galite pasinaudoti komerciškai platiamais šamaniškų kelionių įrašų CD kompaktais arba susirasti jums tinkamą tekstą, jei reikia pakoreguoti jį pagal savo poreikius ir savo balsu įrašyti į garso grotuvą.
Šamaniškos orakulo kortos
Jei jums priimtinos orakulo kortos galite išmėginti specialiai darbui su totemais sukurtas šamaniškas kortas. Paprastai tokios kortos parduodamas su knygele, kurioje aprašomi visi kortose pavaizduoti totemai, jų išmintis ir poveikis (angl. medicine). Kortas galėsite dėlioti į specialius išdėstymus ieškodami atsakymų į jums svarbius klausimus, jų pagalba galėsite atpažinti jūsų gyvenime pasirodžiusius naujus totemus ar panaudoti kortos paveikslėlį meditacijai.
Totemų sapnai
Labai dažnai bendravimas su totemais vyksta sapnuose. Tai gali būti spontaniški sapnai, kuriuose totemas perduoda svarbią žinią arbą sapną galite "užsisakyti". Tai vadinama sapno inkubavimu, paprasčiausias būdas tą padaryti yra tiesiog prieš miegą paprašyti totemo jums pasirodyti, padėti ką nors suprasti ar nurodyti kelią. Pravartu šį prašymą pareikšti rituališkai drauge su aukos totemui atnašavimu. Pavyzdžiui galite padėti lėkštelę totemo gyvūno mėgstamo maisto.
Giesmė
Dainos ar giesmės yra tradicinis būdas susisiekti su totemais, pakviesti juos į pagalbą. Būtų puiku jei galėtumėte išmokti tradicinę jūsų totemui skirtą giesmę. Jei tokios galimybės neturite surinkę viską ką žinote apie savo totemą sukurkite giesmę patys. Ji gali būti labai trumpa ir paprasta, svarbu, kad skambėtų ir būtų patogu ją kartoti. Ilgesnis vienodas giesmės giedojimas padeda pasiekti pakitusios sąmonės būseną, vadinamąjį šamanišką transą kai kyla vizijos ir susitinkama su totomais pagalbininkais. Giedamas giesmes gali papildyti ar atstoti bugno mušimas, vėlgi jei nežinote kaip tai atliekama tradiciškai pamėginkite patys sukurti jūsų totemui tinkančią melodiją ir ritmą.
Malda
Malda tai paprasčiausia komunikacijos su dvasiniais vedliais forma. Malda tai sufokusuotas ketinimas, sąmonės žinia nukeliaujanti į aukštesniąją sąmonę per pasąmonę. Ne taip svarbu kokius žodžius naudosite, svarbiausia, kad malda kiltų iš širdies.
Menas
Šventasis menas praktikuojamas visame pasaulyje, tokia kūryba tampa komunikacijos būdu. Tiek toteminio meno kūrimas, tiek jo turėjimas šalia savęs gali padėt įsisavinti totemo išmintį ir dovanas (medicine). Dažna tokio meno forma yra drožiniai simbolizuojantys totemo išmintį. Totemo dvasia persismelkęs drožinys vadinamas fetišu, jis padeda lengviau susisiekti su savo totemu.
Pirties ceremonijos
Pirtys vienokia ar kitokia forma randamos beveik visose pasaulio kultūrose. Centrinėje Kanadoje gyvavusi Ojibwe (Anishinaabe) kultūra praktikuoja pirties ceremonijas skirtas bendrauti su totemais. Pirties aplinka labai tinkama dvasiniams kontaktams.
Totemo gyvūno pasirodymas
Totemai dažnai neša svarbias žinias per sapnus, vizijas ir net kasdieniame gyvenime. Būkite atidūs gyvūnams ir jų elgesiui, keistiems sutapimams ir pasikartojimams, ypač jei jie susiję su pagrindinu toteminiu gyvūnu. Atkreipkite dėmesį ar gyvūnas atrodo sveikas ar sergantis. Totemas dantyse nešantis maistą gali simbolizuoti gerovę ir gausą.
Įpraskite paprašyti savo totemo pagalbos kai reikia apsaugos, gydymo ar patarimo kokiu keliu eiti. Kaip ir kiekvienuose santykiuose, bendravimas stiprina ryšį.
 2010-07-24 11:52:08
raganaitesabrina333
Temų: 5
Pranešimų: 37
Registruotas: 2010-07-11
na tai kokie jusu totemai?mano tai vilkas,lakstingala,ersketas.o jusu?jei nezinote kaip suzinoti ieikite i sapnai.net
 2010-11-26 18:56:36
victoria
Temų: 0
Pranešimų: 14
Registruotas: 2010-11-26
Labas raganaitesabrina333,

as tiesiog suzaveta situo straisniu !!!

 2011-07-12 09:57:43
raganaitesabrina333
Temų: 5
Pranešimų: 37
Registruotas: 2010-07-11
ačiū ačiū
Jei norite atsakyti į šią temą (ar sukurti naują), Jums reikia užsiregistruoti (jei dar nesate užsiregistravę) ir prisijungti. Taip pat prisijungti reikia, jei norite užsisakyti ar atsisakyti šios temos prenumeratą el. paštu.
Apie projektą :: Privatumo politika :: Atsakomybės ribojimas :: Literatūra :: Kontaktai
Draudžiama kopijuoti ar platinti tinklapyje pateiktą informaciją be Likimas.lt sutikimo © 2006 - 2021 Likimas.lt