Sai Baba: žmogus, kuriantis viską iš nieko

Kaip žinoma, niekas neatsiranda iš nieko. Tačiau dabar Indijoje gyvena žmogus, kurį daugelis garbina kaip Dievą. Jis sugeba materializuoti daiktus iš nieko, tiesiog iš erdvės. Tuo, be abejo, sunku patikėti, tačiau kiekvienas, norintis tuo įsitikinti, gali nuvykti į Indiją ir savo akimis pamatyti stebuklą. Kas yra šitas žmogus?

Stebuklingos galios po ligos

Satja Narajanas Radžų gimė 1926 metais Putaparti kaimelyje. Nuostabu, tačiau ši vieta sukurta tarsi specialiai jam. Iš kosminio palydovo padarytoje Putaparti nuotraukoje labai lengvai galima atpažinti Sai Babos veido bruožus. Pirmuosius keturiolika metų jis gyveno kaip paprastas kaimo vaikas, tačiau vėliau staiga susirgo. Sirgo jis labai sunkiai ir buvo jau visai prie mirties, o kai atsigavo, pasiskelbė esąs Satja Sai Baba — antrasis garsaus indų šventojo iš Šidri, kuris prieš savo mirtį 1918 metais išpranašavo vėl atgimsiantis po aštuonerių metų, žemiškasis įsikūnijimas.

Berniukas pradėjo daryti stebuklus: iš oro išgaudavo saldainius, duoną, ryžius, maistą dalindavo vargšams; kad įrodytų praeitą savo gyvenimą, materializuodavo įvairius daiktus, kurie priklausė Sai Babai iš Šidri. 1940 metais jis paliko savo tėvus ir pradėjo pamokslauti. Po daugelio metų Satja sugrįžo į savo kaimą ir Įkūrė Prašanti Nalajamo ašramą (hinduistų dvasinio mokytojo namus), kuriuose ir dabar tebegyvena.

Dabar ašrama yra milžiniško dydžio. Be maldos namų, ten pastatyti penkiaaukščiai viešbučiai maldininkams, universitetas, muziejai, modernus japonų pastatytas planetariumas, stadionas, ligoninė, yra net privatus oro uostas. Šiandien Sai Baba yra sukūręs didžiulę organizaciją, kurios centrai yra visuose kontinentuose.
Sai Baba mano, kad jo pašaukimas — skleisti tarp žmonių meilę, kuri atves į taiką ir visuotinę gerovę. Tačiau šitame gyvenime jam nepavyks to padaryti. Trečioji Sai Babos reinkarnacija įvyks praėjus aštuoneriems metams po jo mirties ir naujasis Prema Baba užbaigs vykdyti dieviškąją misiją.

Mokslininkai skėsčioja rankomis

Sai Baba žinomas ir tarp mokslininkų. Dešimtys jų tyrinėjo šio žmogaus stebuklus. Daugelis brangenybių — auksas, safyrai, rubinai, briliantai, kuriuos Sai Baba materializuoja, —yra tikri. Kartą tris medžio šakas jis pavertė nukryžiuotuoju Kristumi. JAV atlikta radiologinė analizė nustatė Nukryžiuotojo datą: I amžius prieš Kristų.

Kalbėdami apie stebuklingus materializavimus, mokslininkai tik skėsčioja rankomis: „Jam nepavaldūs nei fizikos, nei chemijos dėsniai“. Pats Sai Baba sako, kad Krišnos laikais stebuklai buvo kasdienis dalykas. Tačiau tada ir žmonės buvo kitokie, užsiėmę savęs tobulinimu, meditacija. Ne tokia meditacija, kurios šiandien moko jogos kursuose. Sai Baba tvirtina, kad to išmokyti apskritai neįmanoma. Galima įsisavinti pozas, išmokti taisyklingai kvėpuoti, tačiau meditacija — tai žmogaus vidinio pasaulio funkcija. Tik taip žmogus gali pakilti virš kasdienybės ir prisipildyti dvasine energija. Tačiau ir tai. pasak jo, ne svarbiausias dalykas. Laisvės slėpinys yra ne kažkokiose mitinėse formulėse, o žmogaus darbuose.

Religija mums duota kaip ir tėvynė

Pagal Sai Babos mokymą, svarbiausia, ko turi siekti žmogus, — teisingas gyvenimo būdas, kurio pagrindą sudaro penki principai: Tiesa, Šventumas, Taika, atsisakymas Prievartos ir Meilė. Svarbiausią vietą užima meilė. „Tik per meilę žmogus pažįsta Tiesą, siekia Šventumo, atsisako Prievartos, sulaukia Taikos, — sako Sai Baba. — Žmogus privalo nuo „aš“ ir „mano“ pereiti prie „mūsų“. Egoizmas veda prie pasaulietiškų dalykų ir troškimų, tačiau visa tai laikina, todėl žmogus neturėtųjų siekti. Būkite šiame pasaulyje, tačiau nepriklausykite jam.“

Sai Baba nesiekia visų paversti induizmo išpažinėjais. Jis kviečia gerbti visas religijas, nes kiekvienoje iš jų yra Tiesa, tik reikia sugebėti ją pamatyti. Religija, kaip tėvynė, duota mums gimstant, ir niekas neturi teisės jos keisti. Jis visus kviečia ateiti pas jį, o grįžus į savo bendruomenę, būti dar geresniu krikščionimi, musulmonu, budistu... Pats Sai Baba išpažįsta induizmą, ir visi, kas lankosi ašramoje, turi laikytis induistų bendruomenės taisyklių. Čia draudžiama rūkyti, gerti alkoholinius gėrimus, valgyti mėsą ir žuvį.

Sai Baba yra linksmas žmogus ir su savo pasekėjais bendrauja labai lengvai. Vienas maldininkas pasakojo, kaip per susitikimą Sai Baba jo paklausė: „Ko norėtum, kad aš tau padovanočiau?“ „Ką nors atminimui“, — atsakė maldininkas. „Tada tebūnie tai atminimas.“

Paklūsta visos kalbos

Susitikimuose su indais, Sai Baba bendrauja jų gimtosiomis kalbomis (o jų Indijoje iš viso užregistruota 1652!), su visais kitais — anglų kalba. Tačiau būna ir taip, kad Sai Baba ima kalbėti prancūziškai, japoniškai, rusiškai, arabiškai...

Yra daug liudijimų, kad Sai Baba pasirodydavo daugelyje Indijos vietų tuo metu, kai jo kūnas būdavo Putaparti. Knygos apie Sai Babą autorius E. Heraldsonas aprašo tokį atvejį: „1964 metų gruodžio 13 dieną Sai Baba pagelbėjo mažai mergaitei, kuri tuo metu buvo už tūkstančių kilometrų. Jis pagydė vaiką ir pavakarieniavo su jo tėvais. Dvidešimt žmonių gali patvirtinti, kad jų namuose buvo apsilankęs Dievas“.
 
2006-01-03
--
Šaltinis: Savaitė su TV Nr. 30

Rodyti daugiau iš kategorijos: Pasakojimai apie nepaprastus sugebėjimus.
Tinklapio lankytojų komentarai (95)
Jūsų vardas:El. paštas (jei norite):
Jūsų komentaras:
Rodyti esamus komentarus?
Komentarai yra skirti savo nuomonės apie tinklapyje pateiktą informaciją išsakymui, o ne susirašinėjimui ar kitų lankytojų įsitikinimų vertinimui. Nors Likimas.lt komentarų nekontroliuoja, tačiau pasisakymai, kurie yra ne į temą, nekultūringi, reklamuoja ar pažeidžia įstatymus, gali būti ištrinti.
Registruotų vartotojų vardai (jei nepakeičiami įrašant) komentaruose rodomi su "@" simboliu.
Esate susidūrę su kažkuo nepaaiškinamu, paslaptingu? Norite apie tai papasakoti ir kitiems? O gal visa tai net ir nufotografavote? Tuomet parašykite savo pasakojimą.
Reklama ir draugai
Komunalinės paslaugos
 
Interneto svetainės
Duomenų atstatymas
Fotografas Vilniuje
Saliutas.lt
Lęšiai
Apie projektą :: Privatumo politika :: Atsakomybės ribojimas :: Literatūra :: Kontaktai
Draudžiama kopijuoti ar platinti tinklapyje pateiktą informaciją be Likimas.lt sutikimo © 2006 - 2020 Likimas.lt