Mirusio Senelio perspėjimas

Iš tikrųjų dabar bijau rašyti, nes nežinau, kas gali nutikti. Bet rašysiu. Taigi, prieš 7 metus mirė mano senelis. Aš jį labai mylėjau, jis buvo man pats svarbiausias. Kai mama paskambino ir pasakė, kad senelio nebėra, aš nesutrikau, man maža dar buvau...

Nuvažiavome į šarvojimo namus, kur buvo senelis pašarvotas. Pradėjus rinktis giminėms aš nesitvėriau kailyje, verkiau ir verkiau. Mane parvežė namo, neleido ten būti. Naktį kliedėjau. Negaliu patikėti, be mama pasakojo, kad aš miegodama atsistojau lovoje ir prisirėmus prie lango šaukiau "Seneli, Seneli!".

Kai palaidojo senelį, aš dar ilgai bijojau viena namie būti, bijojau viena net į tualetą nueiti... Man atrodo, kad man iš paskos kažkas eina. Ir toks jausmas buvo dar ilgai buvo. Ir šiaip, kai iš kitų laidotuvių parvažiuodavau ir reikdavo kur eiti - ar į kitą kambarį ar dar kur, atrodė, kad kažkas užnugaryje eina...

Na, praėjo daug laiko. Močiutė dar gyva. Kai ji pasakodavo, kad sapnuoja senelį, žinau - kažkas blogo nutiks. Dažniausiai taip ir būdavo.

Prieš metus kokius metus ar du aš sapnavau senelį. Tuo tarpu mano brolis buvo Anglijoje. Tame sapne buvau aš, mama, močiutė ir brolio žmona. Susapnavau policiją, bet ne tokią, kaip Lietuvoje, kad yra - policijos mašinos buvo visai kitokios... Aš kažkodėl labai bijojau tos policijos. Bet staiga įėjo man senelis. Senelis buvo baltomis kelnėmis ir baltais marškiniais. Jis galbūt kažką ir sakė, bet nelabai pamenu. Pamenu, kaip jis sustojo prie krosnies, pažiūrėjo į mus visas ir išėjo į kitą kambarį... Aš greitai atsistojau, nubėgau pažiūrėti, kur jis eina. O jis ėjo į spintą.

Man pabudus buvo labai keista, kodėl jis įėjo į spintą... Viską papasakojus mamai, nutarėme nuvažiuoti ant jo kapo, uždegti žvakutę ir pasimelsti... Važiuodamos iš kapinių užsukome pas močiutę. Pas ją buvo ir mano brolio žmona. Dabar buvome visos, lygiai taip pat, kaip tame sapne... Močiutė pradėjo pasakoti, kad ji sapnavo senelį. Mes su mama susižvalgėme ir aš pasakiau, kad ir aš sapnavau senelį... Močiutė sapnavo, kaip ji eina iš ūkinio pastato ir mato, kad baltai apsirengęs senelis leidžiasi iš palėpės.

Palėpėje jis gyveno. Ne tai, kad gyveno, bet jis ten nakvodavo, kai paseno. Ten jo lova ir daug kitų daiktų. Man buvo labai keista, kodėl jis į spintą sapne ėjo... Nuėjau aš į tą kambarį ir žiūriu - ant tos spintos buvo senelio nuotrauka su juodu kaspinu. Senelis mane perspėjo...

Ir tai tiesa, iš tikro taip ir buvo - buvo problemų su kitos šalies policija. Bet dabar viskas gerai, senelio nebesapnuoju. Nors kartais labai man jo trūksta...

(šis pasakojimas buvo parašytas 2009-04-07, o tik patalpintas vėliau...)
 
2009-08-01 21:59:50
(Vardas neviešinamas)

Rodyti daugiau iš kategorijos: Pasakojimai apie mirusius artimuosius.
Tinklapio lankytojų komentarai (20)
Jūsų vardas:El. paštas (jei norite):
Jūsų komentaras:
Rodyti esamus komentarus?
Komentarai yra skirti savo nuomonės apie tinklapyje pateiktą informaciją išsakymui, o ne susirašinėjimui ar kitų lankytojų įsitikinimų vertinimui. Nors Likimas.lt komentarų nekontroliuoja, tačiau pasisakymai, kurie yra ne į temą, nekultūringi, reklamuoja ar pažeidžia įstatymus, gali būti ištrinti.
Registruotų vartotojų vardai (jei nepakeičiami įrašant) komentaruose rodomi su "@" simboliu.
Esate susidūrę su kažkuo nepaaiškinamu, paslaptingu? Norite apie tai papasakoti ir kitiems? O gal visa tai net ir nufotografavote? Tuomet parašykite savo pasakojimą.
Apie projektą :: Privatumo politika :: Atsakomybės ribojimas :: Literatūra :: Kontaktai
Draudžiama kopijuoti ar platinti tinklapyje pateiktą informaciją be Likimas.lt sutikimo © 2006 - 2021 Likimas.lt